Постинг
07.05.2013 09:00 -
Тероризмът без фронтова линия (есе, БЕЛ, 6 клас)
Автор: u4ebnimateriali
Категория: Други
Прочетен: 2496 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 07.05.2013 09:07
Прочетен: 2496 Коментари: 0 Гласове:
1
Последна промяна: 07.05.2013 09:07
Тероризмът е проява на насилие и агресия от страна на хора, които искат да спечелят пари и власт. Стремейки се към това, те нараняват невинни, застрашават или отнемат живота им.
Терористите са хора, които не се съобразяват с правилата за доброта и разбирателство. Те сляпо преследват целите си. Техният свят изключва щастието и красотата. Като се опитват да се наложат, те прекрачват всички правила. Войната, която водят, е война срещу и извън закона. Те използват оръжие срещу невъоръжени хора, което прави битката несправедлива и неравна. Посягат върху живота дори на деца и ги превръщат в невинни жертви на своите цели.
Използването на непозволени средства, които не дават възможност на противната страна да се защити, разкрива насилниците като хора без морал, хора, които не знаят какво е честност. Терористите не разбират, че превръщат света в грозно и неспокойно място. В техните стремежи няма светлина, няма чистота. Те не желаят да променят живота на човека към по-добро, а мислят за своите лични интереси или са слепи оръдия на чужди.
Тероризмът се предизвиква от хора, които нямат очи за красивото. Това явление превръща човешкия свят в бойно поле между Доброто и Злото. Силата на парите, властта и фанатизма е голяма, а Доброто сякаш се е скрило зад някой ъгъл и не се опитва да наклони везните. Според мен, войната не е най-прекият път за решаване на проблемите. Хората са същества, надарени със способността да говорят, и мисля, че чрез словото, думите, чрез общуване, тази война може да бъде спечелена от Доброто.
Системата "Житен Клас - новините в ...
Жертви ли са героите от разказа „Дервишо...
Жертвите на Холокоста е все по-голям
Жертви ли са героите от разказа „Дервишо...
Жертвите на Холокоста е все по-голям
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
